قالب وردپرس

بلوک پرلیتی سقفی و دیواری

بهترین و اقتصادی ترین جایگزین سفال دو جداره و فوم جهت عایق سازی دیوار های پیرامونی ، بلوک های پرلیتی می باشد.

درتولید  بلوک دیواری  پرلیتی از پرلیت و سایرمواد مصرفی درجه یک استفاده میگردد که از نظر وزن وعایق در میان انواع بلوکهای موجود در بازار بسیار سبک وعالی می باشند و باتوجه به سبکی و راحتی نصب بلوک های پرلیتی سرعت اجراء را چندبرابر افزایش می دهد وازقیمت اجراء وحمل وتعداد کارگر ومصالح مصرفی می کاهد. همچنین باتوجه به عایق بودن بلوک پرلیتی در برابر سرما و گرما علاوه برصرفه جوئی درتجهیزات و تاسیسات در سطح حرارتی و برودتی موجب کاهش قابل ملاحظه مصرف انرژی خواهد بود

مزایا بلوک پرلیتی سقفی:

1 – وزن سبک: وزن مخصوص پرلیت بلوک دیواری پرلیتی وزن مخصوص از 400-500 به 150 تا 200 کیلو بر متر مکعب  (حدود 30 درصد سبک تر از بلوک سفالی ) که باعث کاهش وزن سازه ، نیروی مؤثر زلزله  و  هزینه های ساخت و ساز می گردد.

2 – عایق صوتی و حرارتی: بلوک سبک پرلیتی به دلیل داشتن شکل مولکولی شبیه بهحرف C انگلیسی دارای خاصیت جذب صوت بالایی تا حدودDb 160 می باشد ( 8 برابرمصالح بتنی ) می باشد.

3- عایق حرارتی: بنابر آزمایشات انجام شده 1 سانتی متر ضخامت بلوک پرلیتی از نظر انتقال حرارت باضخامت 10-8 سانتی متر دیوار آجری و ضخامت 18 سانتی متر دیوار بتنی و ضخامت 20 سانتیمتر دیوار سنگی برابری می کند که این خاصیت باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و از طرفی کاهش هزینه های تاسیسات ساختمان می گردد.

4- از دیگر مزایای بلوک های پرلیتی می توان به خاصیت ضد اشتعال تا 4 ساعت(8برابر دیوار معمولی) ، مقاومت بالا 84  کیلوگرم درسانتی متر مربع (1.5 برابر استاندارد ملی شماره 7782)،قابلیت برش و میخ پذیری ، ریزش کم ، پایین بودن مدول کشسان اشاره کرد.

لازم بذکر است مرکز اطلاعات عایق های حرارتی ایران پرلیت و بتن سبک حاصل از پرلیت را به عنوان عایق های حرارتی در صنعت ساختمان معرفی کرده است.

Call Now Button