قالب وردپرس

سالانه بیش از شش میلیارد متر مکعب بتن در جهان تولید می شود و این به معنی تولید یک متر مکعب بتن به ازای هر نفر است. در این میان بتن های سبک  light weight concrete  به عنوان مهندسی جدید با رعایت اصولی پنج فاکتور تعیین کننده :

1. بهینه سازی

2. سریع سازی

3. انبوه سازی

4. مقاوم سازی

5. ارزان سازی و خواص ویژه از قبیل

عایق حرارتی ، صوتی و وزنی کمتر از بتن های معمولی جایگاه خاصی در ساخت و سازهای جدید یافته و اینک مفتخریم پرلکس تنها محصول بلوک بتنی سبک با فاق و زبانه در کشور را به مهندسین ، پیمانکاران و دیگر دست اندر کاران صنعت ساختمان معرفی نمایم .

سبکی بلوک پرلکس

بلوک پرلکس بدلیل استفاده از دانش فنی برتر و نحوه تولید با استفاده از فن اوری پیشرفته روز دنیا ، محصولی بسیار سبک می باشد که این امر منتهی  به کاهش مقاطع اسکلت و فونداسیون و مقاومت بیشتر سازه در مقابل نیروی مخرب زلزله و کاهش هزینه ساخت خواهد شد.

فاق و زبانه در بلوک

وجود وفاق و زبانه در بلوک پرلکس باعث ایجاد اتصال مکانیکی مناسب در محل اتصال دو بلوک می گردد. عدم وجود فاق و زبانه در محصولات مشابه مشکلات زیادی را در مراحل اجرا به دنبال داشته و با مصرف ملات بیشتر باعث افزایش هزینه نصب و اجرا می گردد. همچنین فاق و زبانه باعث ارتقاء ایزولاسیون حرارتی دیوار نیز می گردد. این مشخصه در بلوک های بتن گازی AAC و در محصولات مشابه بر مبنای سیستم برش وجود ندارد.

مقاومت در برابر ترک و ریزش بلوک

امکان ترک خوردگی و ریزش در اثر ضربه و زلزله و تغییرات دمایی در این نوع بلوک به دلیل دارا بودن الیاف پلی پروپیلن بسیار کاهش می یابد . این مشخصه در بلوک های بتن گازی و محصولات مشابه وجود ندارد.

عایق حرارتی بلوک

بلوک پرلکس به خاطر تخلخل و وجود تعداد بسیار زیاد حباب های ریز هوای محبوس در ان ، جزء برترین مصالح  عایق حرارتی و برودتی در ساختمان می باشد که بر طبق تحقیقات پژوهشگران امریکایی 32% در هزینه های ایجاد تاسیسات حرارتی و برودتی صرفه جویی و از اتلاف مقادیر زیاد انرژی جلوگیری خواهد شد . با توجه به رعایت مقررات مبحث 19 ، بلوک پرلکس در ضخامت های متعارف این الزامات را به خوبی پوشش می دهد.

عایق صوتی بلوک

بلوک پرلکس به دلیل وجود مواد اولیه خاص در ترکیبات ان و نحوه پخش حباب های محبوس در ان به عنوان یکی از مصالح خوب در رابطه با عایق صوتی بوده به طوری که در برخی از استانداردهای جهانی بالاخص استاندارد امریکا ، ان را در زمره عایق های صوتی بسیار خوب دسته بندی و در پروژه های مختلف در زمینه عایق صوتی از ان استفاده میکنند.با توجه به رعایت مقررات مبحث 18 ، بلوک پرلکس در ضخامت های متعارف این الزامات را به خوبی پوشش می دهد و بهترین مصالح عایق برای عایق بندی صوتی فضاهای پر سر و صدا از قبیل موتورخانه ها ، فضاهای اداری و مدارس می باشد.

صرفه اقتصادی و سرعت در اجرای بلوک

بلوک سبک پرلکس بدلیل داشتن فاق و زبانه ، ابعاد متناسب و کارکرد ساده سرعت اجرا را چندین برابر افزایش می دهد .

هم چنین عدم ایجاد ضایعات ، وزن سبک ، پایین بودن ملات مصرفی و نازک بودن ضخامت اندود گچ بدلیل عدم اعوجاج و ده ها مزیت دیگر نسبت به سایر مصالح منتهی به پایین امدن هزینه های ساخت و ساز می گردد.(کاهش ابعاد فونداسیون و اسکلت )

بلوک سبک پرلکس

مشخصات فنی بلوک پرلکس:
مهمترین مواد به کار رفته در این بلوک ها شامل سیمان ، ماسه سیلیسی ، مواد حباب ساز ، الیاف پلی پروپیلن و آب می باشند

بدلیل استفاده از دانش فنی برتر و نحوه تولید با استفاده از فن آوری پیشرفته روز دنیا،محصولی بسیار سبک می باشد

این بلوک با استفاده از قالب به طول 60 ارتفاع 25 و ضخامت های 10،15و 20 در دو نوع با هسته پلی استایرن بدون هسته پلی استایرن تولید می شود

به دلیل  برخورداری از فاق و زبانه باعث ایجاد اتصال مکانیکی مناسب در محل اتصال دو بلوک میگرد که باعث ارتقاء ایزولاسیون حرارتی دیوار ، کاهش ملات و هزینه های اجرا می گردد.
مقاومت فشاری بلوک پرلکس بیش از ۳۰Kg/cm است که فراتر از الزامات استاندارد ملی شماره ۷۷۸۲ برای بلوک های جدا کننده غیر باربر می باشد.

ضریب انتقال حرارتی کمتر از ۰/۱۴W/mk بلوک پرلکس،مبحث۱۹مقررات ملی ساختمان و همچنین عایق صوت بودن بلوک پرلکس،مبحث۱۸مقررات ملی ساختمان را پوشش میدهد. جذب آب بلوک سبک پرلکس حدود 10% است و این باعث می گردد تا امکان انجام عملیات سیمان کاری و یا نصب سنگ نما و کاشی بر روی آنها به خوبی صورت گیرد.

برخی از مزایای بلوک سبک پرلکس:
1-    سبکی بلوک پرلکس
وزن مخصوص بلوک با هسته پلی استایرنkg/cm3   450  و بدون هسته kg/cm3  650 می باشد.
2-    عدم نیاز به اندود ضخیم و قابلیت گچ کاری بدون گچ و خاک
3-    عایق حرارت مطابق مقررات مبحث 19
4-    عایق صوتی و رعایت مقررات مبحث 18
5-    مقاومت فشاری بالا(۳۰Kg/cm) و رعایت مقررات 7782 استاندارد ملی
6-    مقاومت در برابر شعله آتش
7-    قابلیت اره کشی،میخ کوبی ، سوراخ کاری و شیارزنی جهت عبور تاسیسات
8-    مقاوم به ترک و ریزش به علت دارا بودن الیاف پلی پروپیلن(10%)
9-    سهولت در نصب سنگ نما و کاشی به علت جذب آب پایین
10-    دارای PH خنثی(برابر 7)
11-    سرعت و سهولت اجرای بالا(5 برابر سفال)
12-    ملات مصرفی پایین(7 برابر کمتر از سفال)

محصولات این شرکت در دو نوع سبک و فوق سبک تولید می گردد.نوع سبک بلوک پرلکس با استفاده از مواد اولیه تولید ، به صورت بتن متخلخل هوادار تولید می شود . نوع فوق سبک با قرار دادن یک هسته پلی استایرن در مرکز بلوک که باعث سبک سازی و بهبود ضریب انتقال حرارت بوده تولید می گردد. شایان ذکر است بلوک های تولید شده در این دو نوع با دانسیته 700 و 450 کیلوگرم بر متر مکعب قابل ارایه می باشد .

9

جدول فوق نشان می دهد که بتن سبک کفی دارای ضریب حرارتی بسیار مناسبی است . در هوای گرم و یا سرد انتقال حرارت به طبقات و یا واحدهای مجاور بسیار ناچیز خواهد بود و مصرف انرژی ساختمان را تا 32 % کاهش می دهد .

همین عامل در کاهش مصرف سوخت بسیار تعیین کننده است . در واقع بتن سبک با دانسیته 700 در مقایسه با اجر حدود 6 برابر و در مقایسه با بتن معمولی بیش از 12 برابر ضریب انتقال حرارتی کمتری دارد  یا به عبارت بهتر صرفه جویی در مصرف انرژی با نسبت های اشاره شده با استفاده از بتن فوق سبک پرلکس در ساختمان بدست می اید.

 

Call Now Button