قالب وردپرس

سقف تیرچه بلوک

سقف تیرچه بلوک سقف هایی است که ترکیب تیرچه و بلوک سبک سیمانی یا بلوک سفالی است.
میدانیم که کلیه مصالح ساختمانی به جز فولاد تحمل نیروهای کششی را ندارد در این صورت وجود بتن یا هر عضو دیگری علاوه بر اینکه کمکی به تحمل نیروهای وارده نمی‌کند بلکه بار مرده سقف یا دال را بالا می‌برد که برای تحمل آن به‌ناچار باید از فولاد بیشتری استفاده کنیم بدین ترتیب در سقف‌های تیرچه بتنی ناحیه کشش حذف شده است و فقط آن مقدار بتن که باید فولادهای کششی را در خود جای دهد نگهداری می‌شود (بتن پاشنه تیرچه) حذف بتن کششی در سقف‌های تیرچه بلوک که به وسیلهٔ بلوک جایگزین می‌شود باعث شده این نوع سقف‌ها که از تیرچه بتنی استفاده شده از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد  و روز به روز بر مصرف آن اضاف شود.

خلاصه آنکه سقف تیرچه بتنی عبارتند از تعدادی تیرT شکل که کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. اجزای تشکیل دهندهٔ سقف‌های تیرچه بتنی عبارتند از تیرچه – بلوک –بتن بالا یا درجا که در بالای سقف قرار می‌گیرد و باعث اتصال تیرچه‌ها می‌شود که این امر باعث یکپارچه کار کردن اجزا می‌شود. بتن به کار رفته نیز در قسمت فشاری سقف قرار می‌گیرد.

شرکت آذر بتن برترین تولید کننده ساندویچ پانل

شرکت آذربتن فعالیت خود را از سال 1373 آغاز و در زمینه های مختلف ساختمانی به صد ها پروژه ساختمانی ، عمرانی ، صنعتی خدمات خود را ارائه نموده است و همواره در راستای سبک سازی و ارائه تکنولوژی نوین ساختمانی یه جامعه مهندسین عمران همکاری می نماید
جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

031-3264512732656442   

 

تیرچه بلوک بتنی

سقف تیرچه بلوک

حداکثر فاصله ۲ تیر نباید از 70 cm بیشتر باشد ولی اغلب مهندسین ایرانی فاصله ۲ تیرچه را 50 cm محاسبه می‌کنند به همین دلیل تمام بلوک‌های موجود در بازار40 cm می‌باشد. حداقل ضخامت سقف اگر تکیه گاه تیرچه را ساده محاسبه کنیم۱ تقسیم بر ۲۰ دهانه می‌باشد و اگر تکیه گاه را گیر دار یا نیمه گیر دار محاسبه کنیم می‌توانیم ضخامت سقف را تا ۱ بر ۲۶ دهانه اجرا کنیم. برای بارهای یکنواخت یا استاتیک، سقف تیرچه بلوک مناسب می‌باشد و برای بارهای دینامیک و متمرکز مانند پارکینگ و … نباید از تیرچه بلوک استفاده شود.

برای سقف‌های تیرچه بلوک حداکثر دهانه ۸ متر است ولی بهتر است از سقف‌های ۵/۶ متر بیشتر برای سقف‌های تیرچه بلوک استفاده نشود. حداکثر بار تا ۸۰۰کیلوگرم بر متر مربع را می‌توان به وسیلهٔ سقف تیرچه بلوک پوشانید و برای بارهای بیشتر بهتر است از دو تیرچه کنار هم استفاده کنیم.

تیرچه بلوک بتنی

سقف تیرچه بلوک در ساختمان‌های اسکلت فلزی

سقف‌های تیرچه بلوک در یاختمان‌های اسکلت فلزی بهتر است کلیه تیرها لانه زنبوری شود چون در این صورت بتن دو طرف پل از سوراخ لانه زنبوری عبور کرده و به همدیگر متصل می‌گردد و همچنین می‌توان آهنهای ممان منفی و حرارتی را حتی المقدور از سوراخ‌های لانه زنبوری عبور داده و به طور مستقیم و بدون انحنای موضعی اجرا نمود. اگر ضخامت پل بیشتر از 25 cm بیشتر باشد با توجه به این که ضخامت بتن روی بلوک 5 cm باید بتن اختلاف سطح پل و بلوک با زاویه ی۴۵ درجه ریخته شود. آنگاه این اختلاف سطح را در موقع فرش بابتن سبک پر می‌کنند.

برای تکیه گاه تیرچه باید چند سانتی‌متر از آهنهای تیرچه را لخت کنیم و آن را روی بال تیر آهن قرار دهیم برای گیرایی بیشتر تیرچه به پل مخصوصا در موقع وقوع زلزله باید تمام تیرچه‌ها با قلاب به تیر وصل شود. برای تحمل ممان‌های منفی باید روی آهن بالای کلیهٔ تیرچه‌ها آهن ممان منفی گذاشته شود و اگر تیرچه‌های دو طرف یک پل درست مقابل همدیگر نباشند باید برای هر تیرچه یک آهن ممان منفی یک طرفه گذاشته شود. برای آنکه تیرچه‌ها مقابل همدیگر واقع شوند باید در همهٔ دهانه‌ها تیرچه چینی از یک سمت شروع شود و برای اینکه در هنگام اجرا لوله‌های تاسیساتی مخصوصا فاضلاب به مشکل نخوریم باید تیرچه‌های همهٔ دهانه‌ها در همهٔ طبقات از یک طرف چیده شود.

مزایای تیرچه بتنی شرکت آذر بتن:

• تولید روزانه 1500 متر تیرچه بتنی

• سیستم خشک کن جهت تولید فوری در هوای سرد و گرم

•  دارای نشان استاندارد ملی ایران

• مطابق با نشریه 543 معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور

• سابقه20 ساله در امر تولید تیرچه

• امکان تحویل تیرچه در هر نقطه کشور با پایین ترین قیمت تمام شده

• امکان تولید تیرچه بتنی با پاشته سفالی

Call Now Button