ساندویچ پانل سردخانه ای

ساندویچ پانل سردخانه ای

ساندویچ پانل دیواری سردخانه ای

ساندویچ پانل ها با توجه به کاربردشان انواع مختلفی دارند که یکی از آن ها، ساندویچ پانل سردخانه ای می باشد. شرکت آذربتن ارائه کننده خدمات ساندویچ پانل اصفهان از نوع سردخانه ای برای مصارف مختلف.

ورق آلومینیوم، گالوانیزه و آلوزینک سه ورقی می باشند که در تولید ساندویچ پانل سردخانه ای بکار میروند. این ورق ها نیز به دلخواه مشتری مورد استفاده قرار می گیرند. از ورق های فولادی و رنگ شده در ساندویچ پانل های غیر سردخانه ای نیز استفاده می شود. معمولا از ورق هایی که برجستگی و فرورفتگی کمتری دارند در پنل های سردخانه ای استفاده می شود.

عایق بکار رفته در پانل های نوع سردخانه ای معمولا از پلی اورتان است و در پنل های غیر سردحانه ای از پلی استایرن، پشم شیشه و یا چوب استفاده می گردد.

فوم تزریقی که در پنل های سردخانه ای استفاده می شوند، ضخامت آن بستگی به کاربرد ساندویچ پانل دارد. ضخامت ساندویچ پانل سردخانه ای بین 15 تا 18 سانتی متر است.

موارد کاربرد ساندویچ پانل های سردخانه ای:

از پانل های سردخانه ای در مکان هایی همچون کارخانه های صنعتی، انبارها . دیگرصنایع مربوط به سردسازی استفاده می شود. همچنین در صنایعی همچون دامداری، صنایع کشاورزی، هتل ها، ورزشگاه ها، صنایع مواد غذایی، صنایع تجهیزات پزشکی، بیمارستانی ، دارویی، تولیدی گل و گیاهان بکار می رود.
با توجه به این موارد مختلف قیمت ساندویچ پانل سردخانه ای نیز متفاوت خواهد بود.

 

قیمت ساندویچ پانل سردخانه ای

ساندویچ پانل سردخانه ای قیمت‌های متفاوتی دارد که این تفاوت قیمت ناشی از موارد زیر است:

  • چگالی فوم به کار رفته در هسته پنل ها
  • ضخامت فوم استفاده شده
  • جنس وضخامت ورق روکش استفاده شده

در بازار ایران ساندویچ پانل دست دوم نیز موجود است که دارای قیمت کمتری هستند. ولی اگر ساندویچ پانل های دست دوم دارای عیب و عیب باشند می تواند مشکلاتی از قبیل نصب دشوار و مشکلات بهداشتی برایتان در پی داشته باشد.

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت ساندویچ پانل با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

انواع ساندویچ پانل سردخانه ای

برای حفاظت و نگهداری از مواذ غذایی و مواد فاسد شدنی از ساندویچ پانل های سردخانه ای استفاده می شود. پنل های سردخانه ای با توجه به موارد مصرف، مشخصات فنی متفاوتی دارند که شامل 4 مورد زیر هستند:

  • سردخانه بالای صفر
  • سردخانه پایین صفر
  • سردخانه دو مداره
  • سردخانه های متحرک

در دماهای بسیار پایین مصرف انرژی بالا می رود به همین خاطر عایق بودن پانل ها بسیار حائز اهمیت است.

ویژگی ها و مشخصات فنی ساندویچ پانل های سردخانه ای:

  • مقاومت بالا در برابر آلودگی ها
  • عایق صوتی و حرارتی: پایین انتقال حرارت و صوت به دلیل نوع اورلپ و هم پوشانی خوب پانل ها و دارا بودن لبه های نر و مادگی
  • تنوع در طرح و رنگ

در کنار این مشخصات ذکر شده، ویژگی های مشترکی نیز در بین ساندویچ پانل ها وجود دارد که نوع سردخانه آن نیز آن ویژگی ها را شامل می شود.

لایه های ساندویچ پانل دیواری سردخانه ای

پانل پیش ساخته سردخانه ای از دو جزلایه داخلی و خارجی تشکیل می شود. لایه داخلی از جنسی تولید می شود که عایق صوت، رطوبت، حرارت و سرما می باشد. لایه های خارجی که در دو طرف لایه داخلی قرار دارند نیز از استحکام مناسبی برخوردار هستند. لایه خارجی با توجه به این که در قسمت بیرونی ساندویچ پانل قرار میگیرند از نظر شکل ظاهری و زیبایی نیز اهمیت دارد.

عایق بین دولایه بیرونی از جنس موادی مانند پلی یورتان، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه هست. لایه های خارجی پانل از ورق هایی از جمله ورق گالوانیزه ، ورق های فولادی از جمله فولاد ضدزنگ، آلومینیوم و مس تشکیل شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *