قالب وردپرس

تاریخچه پلی استایرن

اولین بار پلی استایرن توسط ادوارد سایمون در سال ۱۸۳۹ کشف شد که خودش نمی‌دانست چه مادهٔ با ارزشی کشف کرده. تهیه تجاری منومر استایرن و پلیمریزاسیون آن به سال ۱۹۳۴ بر می‌گردد که کمپانی “داو” توانست استایرن را از فراورده‌های نفتی سنتز نماید و سپس آن را پلیمریزه کند. در همان زمان مشابه این فرایند مراحل تکمیلی خود را در آلمان غربی می گذراند. تجربیات به دست آمده از این محصول در زمان جنگ جهانی دوم موجب گردید تا در سال‌های بعد از جنگ، پلی استایرن نه تنها به عنوان یک عایق الکتریسیته گران قیمت شناخته نشود، بلکه به عنوان یک پلاستیک گرمانرم، ارزان و با خواص خوب معرفی شود. با طی گذر زمان و با انتشار تئوری‌های مختلف (از جمله تئوری هرمان اشتاودینگر در سال ۱۹۲۲ در مورد پلیمر)، در نهایت شرکت BASF در ابتدای سال ۱۹۵۰ یک فرایند دو مرحله‌ای برای تولید فوم پلی استایرن را گسترش داد. در این فرایند مرحله اول شامل تهیه دانه‌های حاوی توزیع یکنواخت عامل پف زا توسط روش پلیمریزاسیون سوسپانسیونی مونومر استایرن بوده که در مرحله دوم این ماده در داخل یک قالب فرایند می‌گردد. سهولت تولید محصول به هر شکل و اندازه از مزایای این روش بوده که باعث توسعه آن شد. این ماده اولین بار در سال ۱۹۵۰ تولید گردید.

پلی استایرن معمولی

پلی استایرینی با نام اختصاری GPPS که جهت مصارف عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد، معمولاً بایستی دارای خواص نظیر مقاومت خوب در برابر حرارت، قدرت ضربه پذیری مناسب و سیالیت خوبی در هنگام فرایند باشد. این پلی استایرنها خواص دی الکتریکی و استحکام بالایی دارند به همین دلیل در مصارف الکتریکی کاربرد بالایی دارند. نام تجاری این محصول در بازار ایران کریستال می‌باشد.

موارد مصرف

برای تولید ظروف یک بارمصرف، وسایل الکترونیکی، بدنه ساعت، تلویزیون، رادیو، لوازم ورزشی، اسباب بازی، عایق برودتی دربدنه یخچال‌ها، فریزرها و وسایل خانگی

پلی استایرن مقاوم

این نوع پلی استایرن با نام اختصاری high-impact polystyrene) HIPS) مقاوم به ضربه است و به همین دلیل در ساخت ظروف و بدنهٔ لوازم خانگی کاربرد دارد. نام تجاری این ماده در بازار ایران هایمپک می‌باشد.

بلوک پلی استایرن _ پلاستوفوم _ یونولیت

بلوک پلی استایرن یا بلوکهای سقفی پلاستوفوم ( یونولیتی) که از بهترین مواد اولیه پلی استایرن خارجی غير قابل اشتعال و مطابق با استانداردهای داخلی و دستورالعملهای سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و کمیته تهیه مقررات ملی ساختمان تهیه شده ، برش خورده و برای مصرف در ساختمانهای کشور آماده سازی شده است.
پلاستوفوم با دانسیته های مختلف (تا ۵۰ کیلوگرم ) در شیتهایی به ضخامت مورد نظر جهت مصارف سردخانه ای، تیغه دیوار و …
ویژگی های ورق های فومی :
جذب آب بسیار پائین
مقاومت مکانیکی بالا
مقاومت تراکم بسیار بالا
دمای پایدار
عایق حرارت وصدا و رطوبت
قابل استفاده در تمامی مناطق بخصوص شرجی و کوهستانی

مزایا بلوک پلی استایرن :

کاهش مصرف تیرچه به دلیل افزایش عرض بلوک های جدید
کاهش ضایعات مصالح ساختمانی
حمل ونقل و نصب آسان بلوک های پلی استایرن
وزن سبک (یک عدد بلوک سبک 3 کیلویی جایگزین 10 عدد بلوک سفالی 120 کیلو گرمی)
25% صرفه جویی در هزینه فونداسیون و اسکلت با استفاده از فن آوری جدید جهانی
افزایش مقاومت ساختمان در مقابل زلزله و موج انفجار
عایق در مقابل گرما و سرما و صدا
ظاهر تميزصاف، يكپارچه، بدون ترك و بدون استفاده از ضايعات در تولي محصول.
عدم وجود فاصله مشخص ظاهري بين دانه هاي پلي استايرن .
ارائه بلوك ها با تراكم واقعي و وزن دقيق متناسب با اين تراكم .
برشهاي گوناگون و متفاوت و دقيق متناسب با سفارش مشتري و استانداردهاي ملي.

استفاده از مواد اوليه درجه يك كندسوز گروه D مطابق استاندارد

Call Now Button